Mornee

Recepty našich babiček, které vás ráno postaví zase na nohy!

Recepty našich babiček, které vás ráno postaví zase na nohy!

Ranní nevolnost, bolest hlavy, žaludek na vodě, přecitlivělost téměř na všechno – příznaky, které nám jasně říkají: „Je tady kocovina!“

Naše tělo je dehydrované a chybí mu kromě vody i vitamíny a minerály. Žaludek je překyselený a játra nestíhají vyrábět glukózu.

I když naše babičky neměly laboratoře a netušily nic o ionizaci nebo hydrataci, spousta jejich receptů, které nám předaly, by se na vědeckém poli neztratila.

Okurka v medu

Můžete si ji dát po vydatné snídani, která by měla být pestrá a bohatá na vápník. Jako dezert to sice nezní úplně vábně, ale…. okurka vám dodá chybějící vodu. Navíc je bohatá na draslík, vitamíny (C, A, B, kromě B12), minerální látky, jako je křemík, síra, sodík, fosfor, zinek, měď, chrom, kobalt a mangan. Téměř celá periodická soustava prvků! :) 

Okurka vašemu tělu poskytne svoje detoxikační schopnosti a přidaný med nebo ovocný sirup pomůže doplnit hladinu cukru v krvi.

Obklad z vinného octa 

To bychom měli žaludek a doplněné minerály, ale co s třeštící hlavou? Opět na pomoc přispěchá babiččina rada – obklad z vinného octa. 

Tenhle lidový prostředek proti bolesti hlavy funguje zaručeně. Stačí si namočit bavlněnou utěrku do misky s vinným octem a přiložit na čelo. Působit nechejte aspoň hodinu.

Pokud si nemůžete dovolit ležet hodinu s utěrkou na hlavě, stačí si převázat kolem hlavy ještě jednu utěrku a nosit improvizovaný obvaz ve vzpřímené poloze. Bude se vám tak lépe připravovat další pomocník - bylinkový odvar na kocovinu.

Čaj na kocovinu

Máta obsahuje, kromě dalších čtyřiceti látek, také kyselinu octovou a flavonoidy. Vše dohromady má blahodárný účinek na činnost trávicího ústrojí. Expertem na zažívání je i heřmánek. Už naše babičky věděly, že tahle kombinace vás postaví na nohy, a to nejen z kocoviny.

Obě bylinky zalejte horkou vodou a nechte louhovat deset minut. Po přecedění můžete osladit medem a pít. Je dobré si udělat celou konvici čaje, který pak můžete popíjet v průběhu dne.

Banánová maska pro krásu

Za tým Mornee přidáváme ještě jeden vyzkoušený tip pro krásu, abyste se nejen dobře cítili, ale i vypadali! Rozmačkejte si v mističce banán a jako osvěžující pleťovou masku naneste na unavený obličej. Jakmile banán zaschne, smyjte vodou a namažte hydratačním krémem. Pleť bude o poznání jasnější a rozzářenější!

Mornee jako okurka, ocet i čaj dohromady

Na závěr ještě malá rekapitulace, abyste se z kocoviny dostali co nejdřív, je třeba tělo zavodnit, dodat energii dobrým jídlem, přidat minerály a vitamíny a látky, které tělu chybí. Mornee jsme vyvinuli tak, aby vašemu tělu pomohlo se vypořádat s negativními účinky alkoholu již v průběhu večera a noci, aby kocovina vůbec nepřišla  a vy jste měli krásná rána i po náročnějších večerech (složení zde). Látky obsažené v Mornee jsou totiž stejné jako ty z receptů našich babiček, které jsme vám představili. A babičky přeci vědí, co je dobré!:)

Nezapomeňte si objednat Mornee, ať ve své kabelce máte vždy po ruce pomocníka, díky kterému si budete moct užít lepší ráno a produktivnější den.  

Přejeme vám krásná rána!

Napište komentář: