Mornee

Udělejte si piknik po francouzsku!

Udělejte si piknik po francouzsku!

Ať už ve vašem bytě na balkóně, doma na zahradě, v parku nebo v přírodě… piknik by měl být vždy spojený s výborným jídlem, osvěžujícím pitím, dobrou společností, přírodou a s modrou oblohou nad vašimi hlavami.

Na piknik úplně stačí, když jste dva a není žádné pravidlo, které by zakazovalo i jednočlennou posádku. Můžete ho uspořádat ale i s rodinou nebo s pár přáteli. Hned se tak stane společenskou událostí, kterých je v současné době, v tom offline životě, jako šafránu. 

Inspiraci hledejte u Francouzů, u kterých se „picque nique“ stal jednou z oblíbených venkovních aktivit už po Velké francouzské revoluci. V Evropě se pak rozšířil začátkem devatenáctého století a oblíbili si ho jak zamilované páry, taky i rodinky s dětmi nebo tehdejší omladina.

Dnes se dokonce slaví i Mezinárodní den pikniku, který spadá na 18. června.

Deka jako základ

Základním atributem pikniku je bezesporu deka, ideálně s hliníkovou fólií na spodní straně, aby vám nebyla zima a stylovou kostkou na straně druhé, abyste vytvořili domácké prostředí. Hodit se vám bude proutěný koš plný vícekrát použitelného nádobí, příborů a skleniček. Pokud ho nemáte, nezoufejte, stačí i slaměný shopper nebo plážová látková taška přes rameno. Přibalte ubrousky, vývrtku, síťku proti hmyzu na jídlo, pytel na odpadky, opalovací krém, něco proti klíšťatům a praktickou část ingrediencí na vyvedený piknik máte za sebou.

Jídlo pro gurmety

Vrcholem posezení v přírodě je všemi očekávané jídlo a pití. Chybět by neměla křupavá bagetka, sýry a nakrájená zelenina. Fantazii se meze nekladou. Tapenádou, kaštanovou pastou, olivami, paštikou nebo domácí pizzou z listového těsta určitě nešlápnete vedle. Důležité je myslet na to, aby veškeré občerstvení vydrželo cestu, kterou před piknikováním plánujete. Nezapomeňte také na sůl a pepř, případně čerstvé bylinky. Dobré víno, vychlazená limonáda osvěží a horká káva v termosce se báječně hodí k závěrečné bábovce nebo jinému, vámi oblíbenému, dezertu.

Zábava ve francouzském stylu

Piknik není jenom o jídle, ale také o zábavě.  Zprostředkovat vám ji může knížka, pokud jste se rozhodli udělat si den sami pro sebe, nebo některá ze společenských her pro dva až x hráčů.

Osvědčeným tipem je třeba pétanque (neboli koulená). Francouzská společenská hra, jejíž cílem je pro umístit koule co nejblíže k cíli, který tvoří dřevěná kulička, tzv. prasátko. Princip hry je jednoduchý, důležitá je ale technika i taktika.

Podobně je na tom i kroket, ve kterém se holí podobnou dřevěné palici opět snažíte údery posouvat koule skrz branky k cílovému kolíku.

Ať už se rozhodnete uspořádat odpoledne spojené se zábavnými hrami nebo strávíte společný čas povídáním v přírodě na dece s partnerem, rodinou nebo přáteli, nezapomeňte si s sebou na piknik přibalit krabičku Mornee. Užijete si tak nejen krásný den a podvečer s dobrým jídlem a pitím, ale i ten další den, který nejčastěji bývá pracovní už pracovní. Piknik se totiž nejčastěji pořádá právě v neděli.

14 komentáře

12.11.20 • Zveřejněno ekhinivebuh

http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ – Buy Amoxicillin Amoxicillin Online exb.lsqt.mornee.cz.wug.en http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

12.11.20 • Zveřejněno yoneuto

] Amoxicillin Without Prescription ldb.xida.mornee.cz.ccu.wd http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

12.11.20 • Zveřejněno ometyezf

500mg Capsules[/url] Amoxicillin No Prescription xbu.hicc.mornee.cz.lnc.nh http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

12.11.20 • Zveřejněno imupedu

] Amoxicillin xmx.ylrt.mornee.cz.ggn.kv http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

12.11.20 • Zveřejněno oginosugeta

Amoxicillin Online[/url] Amoxicillin Online nsf.pnrj.mornee.cz.psf.dr http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

12.11.20 • Zveřejněno ogepozoy

Amoxicillin Online[/url] Buy Amoxicillin fvi.ssyb.mornee.cz.shl.el http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

09.11.20 • Zveřejněno revayayeuh

Without Prescription[/url] Buy Amoxicillin Online Without Prescription rmu.uglg.mornee.cz.wum.hz http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

09.11.20 • Zveřejněno utuhulafubu

Causes Gallstones[/url] Amoxicillin 500mg Capsules ihe.gggw.mornee.cz.gbi.gc http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

09.11.20 • Zveřejněno itedibi

] Amoxicillin 500mg Capsules wnx.bequ.mornee.cz.lnw.sx http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

09.11.20 • Zveřejněno asiyehanup

500 Mg[/url] Buy Amoxil Online hku.qnbo.mornee.cz.kku.ke http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

Napište komentář: