Mornee

Vrh sekerou, hnusné svetry a party bez bot aneb co letos frčí na vánočních večírcích

Vrh sekerou, hnusné svetry a party bez bot aneb co letos frčí na vánočních večírcích

Napadlo by vás někdy vyrazit do společnosti v nejohyzdnějším svetru, který doma (zřejmě pro případ nenadálého branného cvičení) máte? Během letošního adventu tomu možná neuniknete. Světovým hitem právě vrcholící večírkové sezony je totiž koncipovat firemní oslavu jako soutěž o vůbec nejošklivější pletený model, v němž zaměstnanci dorazí. Ale pozor! Bez vánočních motivů z kategorie maximální kýč se vítěz prostě neobejde.

Ponožkové večírky

Tomu, že sexy šaty letos zřejmě jen tak neprovětráte, nasvědčuje i další aktuální večírkový trend – ponožkové party. Byznys s tímto dříve zcela přehlíženým doplňkem se v poslední době rozjel natolik, že kdo dnes nevlastní barevné fusky s obrázky, v podstatě nemá právo na život. O tom, jak důležité jednou infantilní ponožky budou, však neměl vynálezce zimních bot tušení, a skvosty na našich nohách tak zůstávají po většinu roku případným obdivovatelům skryty. A tak bylo třeba vymyslet ponožkový večírek. Kdo by ostatně nechtěl vědět, co má jeho šéf na fusekli... Tento typ akcí má však jeden háček – všichni účastníci se zde pochopitelně musejí vyzout. A slavnostní nálada je ta tam...

Retro stále jede

Pokud jste si mysleli, že bowling a karaoke jsou zhruba deset patnáct let za zenitem vánočně-večírkové zábavy, jste na omylu. Oblíbené kratochvíle konce minulého tisíciletí už totiž nenápadně sklouzly do kategorie retro a všechno s touto nálepkou dnes jednoduše jede. Na vánočních večírcích se tak kromě asexuálních bowlingových botek a zpěvu hitů Mariah Carey pravděpodobně setkáte také s retro hrami či sledováním filmů z devadesátek.

Hod sekerou

Koho ovšem vrhání koulí (nebo šipek) přeci jenom trochu nudí, nechť doufá, že jeho šéf objevil další z aktivit, které momentálně v zahraničí hýbou světem vánočních večírků – axe throwing neboli vrh sekerou. Ne, nejde o zábavu, která by vedení společnosti usnadnila plánové úžení stavů. Po podřízených se totiž v rámci těchto akcí nevrhá a ani vy se dobrým hodem vlezlého kolegy nezbavíte. V tomto sportu je totiž cílem starý dobrý terč...

Většina firem však i letos volí starou dobrou klasiku. Tematicky laděné parties v duchu některé z dekád dvacátého století nebo filmové či seriálové stylizace se prostě jen tak neomrzí. Stejně jako únikové hry, kurzy vaření, míchání koktejlů či tance, bruslení a společné vyrábění dárků. Šéfové i letos ve velkém pronajímají kasina, horské chaty, food trucky, letecké trenažéry... Anebo taky vůbec nic. Tím se dostáváme k dalšímu současnému trendu, a sice ignorovat Vánoce ve stylu animovaného protivy Grinche. Případně firemní sešlost přesunout na leden, aby ten vánoční večírek nebyl až tak moc vánoční. Logické, ne?

A proč to všechno píšeme?

Protože ať budete házet sekerou nebo oblečete ten nejhnusnější svetřík v galaxii, většinou se nějaké sklence nevyhnete. A pokud se ráno po večírku chcete cítit lépe než vaši kolegové, mělo by jít Mornee na večírek s vámi. 

Napište komentář: